Changes

From Wazeopedia

Eesti

476 bytes added, 3 years ago
Kiiruspiirangud
=== Kiiruspiirangud ===
Piirangud võivad alata (ja lõppeda) '''ristmikult''' või sageli ka '''segmendi keskelt'''. Viimasel juhul tuleks piirangu lisamiseks segment õige koha pealt '''poolitada'''.
* Kui '''50 m''' raadiuses on juba mõni ristmik, siis peaks kiiruspiirangu alustama siiski tuleb kiiruspiirang alustada '''olemasolevast ristmikust''', et mitte tekitada liiga palju tarbetuid sõlmpunkte.* Kui olemasolev ristmik on '''üle 300 50 m''' eemal, siis tuleks kindlasti võiks tekitada õigesse kohta '''uus sõlmpunktuue sõlmpunkti'''.
* '''Jälgi ümbrust''' - võibolla on mõni lisamata parkla- või eratee vmt just õige koha peal, mille lisamisel tekiks uus ristmik.
Näiteks '''asulasse sisenemine''', kus hakkab reeglina kehtima kiiruspiirang 50 km/h ning sellele eelneb enamasti ennetav piirang 70 km/h. Asulast väljudes seevastu muutub asulakiirus koheselt maanteekiiruseks. Sellest tulenevalt peaks mõne segmendi erinevatele suundadele määrama '''erinevad kiirused'''.
[[File:Ajalinepiirang.png|right|Ajaline kiiruspiirang]]
 
==== Ajaliselt muutuvad piirangud ====
Hetkel toetab Waze ainult ühe kiiruspiirangut ilma igasuguse ajalise eristuseta. Kui kiirus on piiratud ainult '''kindlateks perioodideks''' päevast, siis tuleks kasutada seda kiirust, mis kehtib antud lõigul '''enamuse aja päevast'''.
==== Soovituslikud kiirused ====
[[File:Sobivkiirus.png|right|Soovituslik kiirus]]
Soovituslikud kiirused ei ole kohustavad ja seega neid kaardile ei lisata.
=== Majade numbrid ===
39
edits