Changes

From Wazeopedia

Dálková navigace

328 bytes added, 1 year ago
Omezení na 1600 km padlo. Upraven text stránky bez uvedení nových parametrů.
{{Hatnote|[[File:W4-ico-apka.png|48px|left]]Uvolnění mobilních roamingových dat v červnu 2017 otevřelo nové cesty po EU s navigací Waze. O způsobech a omezení dálkového navigování s Waze ví jen málo wazerů.}}
__NOTOC____VŽDYOBSAH__
== Omezení Waze ==
Waze je bylo do října 2018 při [[Navigační server|výpočtu trasy]] omezeno vzdáleností '''1 600 km'''. Delší trasu nespočítánespočítalo. A aby toho nebylo málo, tak pro nalezení trasy '''počítá počítalo jen s milionem segmentů''' (segmenty jsou třeba cesty mezi křižovatkami, začátky změn povolené rychlosti atd.). Nejedná se ale o milion segmentů na trase, ale všechny '''segmenty použité při výpočtu trasy'''.
== Rozdělení dlouhé trasy na úseky ==I když v říjnu 2018 padlo omezení maximální délky trasy na '''1 600 km,''' mohou se kvůli různým vlivům vyskytnout problémy při plánování některých tras. Pokud nastane problém, doporučujeme rozdělit trasu na několik kratších úseků. === Praha - Makarska ===Spousta wazerů pojede jezdí v létě do Chorvatska. Trasa Praha - Makarska má jen 1 100 km, ale Waze hlásí chybu serveru a trasu nevypočte. Brňáci ale na Makarskou s Waze dojedou. Na kratší trase se totiž při navigování z Brna počítá s méně než milionem segmentů.
Jak tedy řešit tuto zapeklitou situaci? Před jízdou si naplánovat trasu v klidu doma. U dlouhých tras dává Waze přednost silnicím vyšších tříd, protože se nikdo nechce dlouho kodrcat po okreskách.