Difference between revisions of "Hromadná doprava"

From Wazeopedia
Line 32: Line 32:
 
Číslo domu je nepovinný údaj. Dá se zjistit z katastru.
 
Číslo domu je nepovinný údaj. Dá se zjistit z katastru.
 
==Bod nebo místo==
 
==Bod nebo místo==
Podle rozlohy.
+
'''Místo (landmark)''' se obvykle používá pro autobusová nádraží a vlakové stanice. Podle rozlohy je možné místo použít o pro nižší kategorii, pokud je její skutečná rozloha dostatečně velká. Je dobré myslet na to, že se v navigaci zobrazují plochy, jejichž jeden rozměr je větší než 40 metrů.
 +
Bod se používá pro zastávky (autobusové, železniční a MHD) a pro stanoviště taxi.
 +
Pokud jsou zastávky blízko sebe, nakreslí se v editoru '''jeden bod pro oba směry'''.
 +
==Zaměřovač==
 +
U všech míst (landmarků) umístit "zaměřovač" na místo přístupu. To je obvykle místo, kde se dá zastavit/zaparkovat autem.

Revision as of 18:39, 7 January 2015

Stránka je ve výstavbě. Nejedná se o oficiální návod nebo metodiku.

Název místa a bodu

Název se skládá ze zkratky typu místa a oficiálního názvu místa. Zkratky se uvádí velkými znaky. Za zkratkou je jedna mezera následovaná oficiální název. Není chybou použít alternativní názvy daného místa např. pro úplný název zkratky oficiálního názvu, pro místní pojmenování atp.

Oficiální název

V oficiálním názvu mohou být gramatické a typografické chyby. Tyto chyby neopravujeme.

Železnice (ŽST)

Do názvu místa/bodu se uvede zkratka ZŠT, mezera a oficiální název stanice, nebo zastávky. Např.:

  • ŽST Bedihošť
  • ŽST Bělá nad Radbuzou zastávka
  • ŽST Praha Masarykovo nádraží

Seznam železničních stanic v Česku Počet: Necelé 3 tisíce (974 na Slovensku).

Autobus (BUS)

Do názvu místa/bodu se uvede zkratka BUS, mezera a oficiální název nádraží, nebo zastávky. Např.: Počet: téměř 90 tisíc.

MHD (MHD)

Taxi (TAXI)

Ostatní

Adresa

Město

Do adresy doplnit město, i když je mimo oblast, kterou na mapách vyznačujeme. Bod nebo místo (landmark), na rozdíl od segmentu, plochu města nerozšiřuje. Město nastavit podle toho, ke které obci místo patří, i když leží v katastru jiné obce.

Ulice

Použít název ulice, na které místo leží, resp. na kterou vede hlavní vchod do budovy. V katastru je uvedeno i číslo domu vč. ulice. V menších obcích, kde nejsou ulice pojmenované se ulice neuvádí.

Číslo

Číslo domu je nepovinný údaj. Dá se zjistit z katastru.

Bod nebo místo

Místo (landmark) se obvykle používá pro autobusová nádraží a vlakové stanice. Podle rozlohy je možné místo použít o pro nižší kategorii, pokud je její skutečná rozloha dostatečně velká. Je dobré myslet na to, že se v navigaci zobrazují plochy, jejichž jeden rozměr je větší než 40 metrů. Bod se používá pro zastávky (autobusové, železniční a MHD) a pro stanoviště taxi. Pokud jsou zastávky blízko sebe, nakreslí se v editoru jeden bod pro oba směry.

Zaměřovač

U všech míst (landmarků) umístit "zaměřovač" na místo přístupu. To je obvykle místo, kde se dá zastavit/zaparkovat autem.