Uzavírky

From Wazeopedia

Nový systém zadávání uzavírek pro Českou republiku

Popis

Změna od předešlého způsobu je především v tom, že uzavírky budeme zadávat do se Supportem sdíleného dokumentu. Na rozdíl od restrikcí zadaných přes WME editor, kde musíme čekat na aktualizaci mapových dlaždic, která může přijít za několik málo dní, ale třeba také za několik týdnů, je jakákoliv aktualizace v dokumentu zadána do waze a routing tak omezen, nejpozději do 24 hodin.

Pokud tedy budete chtít zadat uzavírku doporučuji vyplnit následující formulář "Uzavírky pro ČR" a počkat cca 24 hodin, než dojde ke zpracování.

Postup pro vyplnění je popsán přímo ve formuláři. Asi nejzapeklitější kolonkou bude pro nováčky permalink, kvůli kterému bude muset zavítat do editoru.


Výhody nového systému

  • Jednoznačně pružnost! Doba od nahlášení uživatelem až po aktivaci v systému by v naprosté většině neměla být delší než 24 hodin. Jakákoliv změna uzavírky opět max. do 24 hodin.
  • přehled kde je uzavírka a do kdy.
  • uzavírky budou konečně vidět v klientovi a Live mapě.
  • pro editory zjednodušení a urychlení práce a to bez ohledu na dosažený level. I L1 editor může rovnou vyplnit formulář. Odpadá složité kolečko žádostí a časových prodlev.
  • díky scriptu WME Road Closures jsou uzavírky (ty už zadané supportem do systému) viditelné v editoru bez omezení dosaženého levelu editora.
  • Navíc díky povolení kopírovat data z JSDI (jednotný systém dopravního značení), máme v ruce silný nástroj, jak mít všechny uzavírky zadané do navigace Waze.


Ukázky zobrazení

Editor WME
v kombinaci s
WME Road Closure
scriptem
Report uzavirka_wme.jpg
Live mapa
Report uzavirka_live.jpg
Klient
Report uzavirka_klient.jpgCzechHomeIcon.jpg