Esileht

From Wazeopedia

Revision as of 14:37, 15 July 2020 by Matsalka (talk | contribs) (→‎Waze kasutamine)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Waze kasutamine

Waze töötab Android, Microsoft ja iOS seadmetel. Olemas on ka Android Auto ja Apple Carplay versioonid. Waze kasutamise juures on peamine see, et seda kasutatakse palju. Isegi, kui sa kuhugi ei navigeeri, lülita Waze ikka sisse - nii kogutakse väärtusliku liiklusinfot ja millegi olulise märkamisel saab sellest koheselt raporteerida. Tänava ääres parkiv auto ei ole oluline! Kui ekraanil näidatakse kellegi teise raportit ja see on õige, siis täna teda ning kui raport on vale või aegunud, siis kustuta see.

WazeEST.png

Kaarditoimetamisega alustamine

Põhireegel on lihtne: enne mõtle, siis tegutse!

Igaüks, kes tahab kaarti ise parandama hakata, peab läbi lugema (ja aru saama) vähemalt need üldised juhendid:

Kasuks tulevad ka järgnevad juhendid:

Eesti juhendid

Alljärgnevalt on toodud juhendid kaardi joonistamiseks Eestis. Siin võib tulla sisse meile omaseid piirkondlikke erisusi võrreldes üldiste juhenditega, aga enamasti on tegemist eestikeelse mittetäieliku lühikokkuvõttega. Küsimuste tekkimisel võta kindlasti ühendust kogukonnaga.

NB! Eesti juhendid kehtivad ainult Eesti Vabariigi territooriumil. Teistes riikides võivad reeglid mõnevõrra erineda!

Eesti kogukond

  • puudub Waze Eesti foorum - Waze kontot registreerides luuakse igaühele automaatselt ka foorumi kasutaja. Logi sinna sisse oma Waze kasutajanimega ja veendu, et Sinu konto ikka kenasti toimib. Nii saavad teised Sinuga vajadusel ühendust võtta ja samuti saad ise abi küsida. Foorumis toimub peamiselt lukus teede lahtilukustuse ning teede sulgemiste küsimine, aga ka lihtsalt abi küsimine ja erinevate teemade pikem arutamine.
  • puudub WazeEstonia Slack - Jututoa stiilis suhtluskeskkond igapäevaste teemade kiireks ja aktiivseks arutamiseks ning muuks muljetamiseks.
  • puudub Waze Estonia FB - Eesti Wazerite kogunemiskoht Facebook'is.