صفحهٔ اصلی

From Wazeopedia

پیش‌گفتار

از این که تصمیم گرفته‌اید به ویرایش نقشه کشور عزیزمان ایران بپردازید بسیار خرسندیم و به شما خوش‌آمد می‌گوییم! ویرایش نقشه برای کسانی که علاقه‌مند به مشارکت در بهبود امور هستند، تفریحی لذت‌بخش و مفید خواهد بود. Waze یک نرم‌افزار ناوبری و ترافیک اجتماعی است، به این معنا که کاربران از طریق به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات و هم‌چنین از طریق مشارکت در کارها به بهبود رفت‌وآمد خودشان و دیگر هم‌وطنانشان که از Waze استفاده می‌کنند کمک می‌کنند. هدف از تهیه این ویکی آشناکردن ویرایشگران با قوانین، اخبار و ... مربوط به ویرایش نقشه در ایران می‌باشد. علاوه بر این ویکی، ویرایشگران می‌توانند از طریق کانال ویزایران در اسلک و هم‌چنین صفحات فروم مربوط به ویرایش نقشه Waze در ایران، از مسائل مربوطه اطلاع حاصل نمایند.

پیش از ویرایش نقشه

پیش از هر گونه ویرایش دانستن چند نکته ضروری است:

  • قبل از اقدام برای هر گونه ویرایش، لطفا با مقدمات ویرایش نقشه آشنا شده و هم‌چنین قوانین ویرایش نقشه در ایران را مطالعه نمایید.
  • توجه داشته باشید که پایه و اساس تصمیم‌گیری Waze داده‌هایی است که از رفت‌وآمد کاربران روی نقشه به دست می‌آورد. این داده‌ها در دل قسمت‌های مختلف نقشه جای گرفته‌است. بنابراین از تمامی دوستان تقاضا داریم به هیچ عنوان هیچ قسمتی از نقشه را پاک نکنند حتی اگر به وضوح با قوانینی ویرایش نقشه در ایران مغایرت داشته باشد. در این موارد تقاضا داریم دوستان از طریق راه‌های ارتباطی با ویرایشگران باتجربه‌تر موارد را در میان گذاشته و از ایشان مشورت بگیرند.
  • ویرایش نقشه در Waze شامل نکات ریزی است که بهترین راه انتقال آن استفاده از تجربیات ویرایشگران با تجربه‌تر است. بر این اساس بهتر است برای هر ویرایشگر یک محدوده ویرایش مشخص شده و کار شخص بررسی گردد و نکات لازم به وی گوشزد شود.
  • باتوجه به اهمیت در ارتباط بودن ویرایشگران در Waze، انتظار می‌رود همه ویرایشگران خود را در دسترس نگاه دارند. برخی راه‌های ارتباطی عبارت است از:
اسلک 17pxFile:Slack_Icon.png
لطفا فرم عضویت در اسلک را ارسال و از این طریق با دیگر ویرایشگران در ارتباط باشید.
تلگرام
مطالب مفید پیرامون استفاده از نرم‌افزار و ویرایش نقشه در کانال و ربات تلگرامی ویزایران قابل دریافت است.
انجمن
موضوعات مختلفی مانند درخواست کاهش یا افزایش قفل راه، درخواست مسدودی یا رفع مسدودی مسیر و ... از طریق انجمن قابل پیگیری است.
رایانامه (E-Mail)
در برخی موارد مدیران منطقه یا دیگر ویرایشگران برای دریافت اطلاعات پیرامون ویرایش‌های شما و یا گوشزد کردن ایرادات ویرایش از طریق محیط ویرایش نقشه برای شما پیام ارسال می‌کنند. لطفا مطمئن شوید که نشانی الکترونیکی که به هنگام ثبت نام وارد کرده‌اید معتبر است.

چگونه ویرایش نقشه را آغاز کنیم