צ'אט History

הצ'אט (שיחוח) ב- Waze הוא כלי בעזרתו ניתן לשוחח עם משתמשים אחרים.

שימוש בצ'אט

בצ'אט של Waze אפשר לשלוח הודעות למשתמשים אחרים במקרה וזה משהו שלא מיועד לקהל רחב יותר. התקשרויות כלליות יותר ייערכו בפורומים הקהילתיים. הודעה בצ'אט תופיע למשתמש בתיבת הדואר הנכנס באפליקציה וכן גם בכלי הצ'אט שנמצא בפורום ובפרופיל העורך. אל הדואר הנכנס באפליקציה ניתן להגיע דרך ביצוע חיפוש ואז לחיצה על שם המשתמש. בפורום ניתן להיכנס לרשימת הצ'אטים ע"י לחיצה על הלחצן Chat Icon.JPG בחלק העליון של החלון. בפרופיל העורך ניתן להיכנס ישירות לצ'אט של העורך ע"י לחיצה על לחצן Chat message button in the editor profile.JPG.
קבלת הודעה אצל הנמען תלווה בהתרעה קולית באפליקציה על קבלת הודעה חדשה, וזה בתנאי שהמשתמש נתן הרשאה להתרעות בנייד. כמוכן יצויין סימון של נקודה אדומה בסמלון (אייקון) של Waze בנייד New messages notification in the app.JPG, וגם יופיע מספר ההודעות שלא נקראו ליד הסמלון של הצ'אט בפורום Chat Icon with new messages.JPG. בכניסה לדואר הנכנס בנייד תופיע נקודה אדומה ליד הצ'אט. Chat window in the app with new messages.JPG
בהמשך תתווסף האפשרות של צ'אט גם בעורך המפה.

משלוח הודעה בצ'אט

על מנת לשלוח הודעה בצ'אט, יש להיכנס לחלון עם רשימת הצ'אטים באפליקציה או בפורום ולבחור שם את המשתמש שאליו רוצים לשלוח הודעה או ללחוץ על לחצן הודעה בפרופיל העורך. במידה וזו הודעה ראשונה אל המשתמש הזה, אזי יש למצוא את שמו בפורום או בעורך המפה ולהגיע אל פרופיל העורך שלו או אל פרופיל הפורום שלו ושם ללחוץ על שליחת הודעה.
על מנת לאלץ הכנסת שורה חדשה, יש ללחוץ במקלדת על Shift+Enter. לחיצה על Enter בלבד במקלדת תגרום לשליחת ההודעה. בנייד הלחיצה על Enter תייצר שורה חדשה ורק לחיצה על לחצן השליחה Chat send message.JPG תשלח את ההודעה.
על מנת לשלוח תמונה או קובץ, יש להעלות אותם לרשת, ובצ'אט לתת קישור לקובץ.
כאשר ההודעה נשלחת יופיע סימן וי כפול אפור וכשהיא נקראה כבר ע"י הנמען, יופיע סימן וי כפול בצבע כחול Chat message was read.JPG.

אפשרויות בצ'אט

Chat options.png

בלחיצה על 3 הנקודות בחלון הצ'אט של משתמש ספציפי, יופיעו האפשרויות של מחיקת ההיסטוריה של הצ'אט הזה וכן חסימת משתמש מלפנות אליכם בצ'אט. לחיצה חוזרת על 3 הנקודות סוגרת את חלון האפשרויות. כל עוד לא נמחקה ההיסטוריה, ההודעות נשמרות ללא מגבלת זמן או נפח.