מקום

From Wazeopedia

הערה: הביטוי ציון דרך הוא המונח שקדם לביטוי מקום ומופיע בדפים שעדיין לא עודכנו ובהודעות שונות בפורום. לפיכך ניתן להתייחס לציון דרך כאל מקום.

מקום הוא רכיב מפה שאינו חלק מדרך ומשמש רק כיעד ניווט או, במידה ואורכו או רוחבו גדולים מ 50 מטר, כעזר ניווט ויזואלי. ניתן להוסיף ולשנות פרטי מקום בעורך המפה או באפליקציה. ישנם שני סוגים של מקום:

 • מקום נקודתי - מסמן יעד נקודתי לניווט ולא ייראה במפת וייז באפליקציה. מקום נקודתי משמש בעיקר ליעדים קטנים אשר מנקודת מבטו של המנווט אינם נבדלים ויזואלית מסביבתם. למשל עסק בודד חנות, בית מגורים, מסעדה או כל בית עסק.
 • מקום אזורי - יעד לניווט אשר נבדל ויזואלית מסביבתו או שישנה משמעות לצורתו מנקודת מבטו של המנווט.

עקרונות מנחים לעריכת מקום

 1. כל יעד שיתכן וירצו לנווט אליו ("נקודת עניין") ראוי למקום, כולל בתי עסק ובתי מגורים אך לא יוכנסו למפה מקומות פרטיים שאנשים מחוץ למשפחה ולמכרים לא מנווטים לשם למעט במקרים חריגים. להלן דוגמאות שניתן להכניס מקום פרטי למפה:
  • ארוע רב משתתפים (כגון חתונה, אזכרה, כינוס) – יוכנס מקום נקודתי עם ציון תאריך הארוע והוא יימחק לאחר הארוע.
  • קבר של אדם מפורסם (כגון: ראשי מדינה, אנשי תרבות מפורסמים, אנשים מפורסמים בהיסטוריה של המדינה, אדמו"רים של קהילות גדולות)
  • מקום שאושר בפורום ע"י מובילי הקהילה מסיבות מיוחדות
 2. במתחמים כגון קניונים פתוחים, קמפוסים ואזורי תעשייה, ניתן לציין על גבי המקום של המתחם מתחמים נוספים (לדוגמה חנויות הממוקמות בקניון). ראה לדוגמה קניון הגבעה בגבעת שמואל.
 3. פרטי תכסית בולטים יצוינו גם הם (נחלים, מאגרי מים, פארקים, יערות וכו'), אך נשאיר אותם ללא שם כאשר אין להם שם ייחודי, כלומר לא ניתן שמות כגון "יער", "אגם" וכו'. לא נסמן כל חורשה או כל שדה, ונקפיד לציין רק מקומות שיעזרו להתמצאות. בפרט לא נכניס מקומות כאלה למעט נחל כאשר הם מקומות אזוריים קטנים מ- 50m x 50m ואין להם שם ייחודי.
 4. גם מקום אזורי יוגדר בגודל האמיתי שלו. הגדלה מלאכותית כדי להבליט או כדי שהשם יוצג, אסורה בהחלט.
 5. רצוי ששם מקום יהיה שם ספציפי ולא שם כללי כגון גינה, מפעל, בית ספר, מוסך, מוזיאון וכו'. כאשר אין למקום שם ספציפי, והוא אינו פרט תכסית, ניתן להכניס שם כללי, אך יש לדאוג להכניס כתובת אשר בה אין עוד מקום נוסף עם אותו שם כללי.
 6. באזורים בהם המפה עמוסה במקומות או במקרים בהם הופעת המקום על המפה עשויה לבלבל את המשתמש, יש לשקול שימוש במקום נקודתי.
 7. במקרים בהם כמה רחובות קרובים למקום ויש מספר אפשרויות לנווט למקום, יש לגרור את סימון נקודת הכניסה של המקום לאזור כביש הגישה הראשי. ניתן להוסיף מקומות נקודתיים לציון כניסות נוספות ולתת להן שם מתאים. ראה לדוגמה את המקום אוניברסיטת בר אילן בה עוגן האוניברסיטה נמצא על הכניסה הראשית ומקום נקודתי נוסף מציין שער להולכי רגל.
 8. מקום של בית עסק יכיל בשם שלו רק את המידע הבסיסי הדרוש לניווט. ברוב המקרים יהיה זה שם העסק וזהו. ללא פרסומת, סיסמה, טלפון, שעות פתיחה וכיוצא באלו. מידע נוסף יכול להיות רשום בשדות התיאור, הכתובת ושעות פתיחה. כמו כן ניתן להוסיף מידע שימושי של כתובת אתר ברשת, מספר טלפון ופרטים נוספים. ניתן להוסיף תמונה של המקום באמצעות האפליקציה. בכל מקרה, אין לכלול פרסומות וטקסטים ארוכים.
 9. אין לסמן שכונות שלמות כמקום. זאת כיוון שבמקרים רבים אין לשכונות גבול ברור ובערים רבות שכונות למעשה מכסות את כל המפה. כדי לאפשר ניווט אל שכונה, ניתן להוסיף מקום נקודתי במרכז השכונה או בכניסה אליה. ראה לדוגמה נווה גנים - מרכז השכונה בקריית מוצקין.
 10. מקום מסוג מגרש חניה יוכנס אך ורק עבור חניה שכל הציבור רשאי לחנות בה עם או ללא תשלום (הסיבה לכך היא שבמפת האפליקציה רואים סמל של חניה כשמתקרבים לשם, ונהג עלול לחשוב שיש שם חניה שהוא יכול לחנות בה, כאשר בפועל הוא לא רשאי).
 11. מקום שמשמש למגורים בלבד (לא עסק) יוגדר כמקום מסוג מגורים למעט כאשר אין שם לרחוב, ניתן להגדיר מקום עם שם כגון משק N, או חלקה N, אך לא עם שם פרטי ו/או משפחה של מי שגר שם, וגם לא כינוי כמו אבא וכו'.
 12. יש להקפיד לשייך את המקום לעיר על ידי מילוי שדה הכתובת בעורך.

הוספת מקום בעורך המפה

ראה סרטון הדגמה כיצד להוסיף מקום מסוג נקודה או מקום מגורים בעזרת עורך המפה.

Create place menu.png

אפשר להוסיף מקום על ידי בחירת סוג המקום המתאים בתפריט העיפרון בסרגל הכלים.

או על מקשי הקיצור הבאים:

Y key.jpg

הוספת מקום (נקודה)

U key.jpg

הוספת מקום (אזור)

P key.jpg

הוספת מגרש חניה

G key.jpg

הוספת תחנת דלק


Create landmark poly.png

לאחר בחירת מקום (אזור) יתווסף עיגול כחול לסמן העכבר. כל לחיצה נוספת על המפה תקבע קדקוד נוסף למצולע המסמן את המקום.

כדי לסיים את סימון המקום יש ללחוץ לחיצה כפולה ביצירת הקדקוד האחרון. במקרה של בחירת מקום (נקודה) יש ללחוץ במיקום הרצוי במפה ואז יופיע הסימן Point place.png.

לאחר יצירת מקום יש לעדכן את פרטי המקום, בשלב זה ניתן גם לשנות את סוג המקום.
ניתן לקבוע נקודת כניסה למקום שזה מיקום יעד הניווט. לצורך כך יש בחור במקום ובלוח העריכה הצידי לבחור בהוספת נקודה, ואז לגרור את הנקודה להיכן שרוצים שיהיה יעד הניווט למקום הזה. ההזזה של נקודת הכניסה מוגבלת בתוך ריבוע של 1Kmx1Km כשהמקום במרכזו. נקודת הכניסה צריכה להיות תמיד בצד הנכון של המקטע (אחרת תהיה שגיאה בהנחיה הסופית שמצביעה על הצד שבו נמצא המקום).

כמו בכל עריכת מפה, מומלץ לשמור את המקום תוך כדי עבודה. גם אחרי הוספתו וגם בסוף העדכון. השמירה מתבצעת על ידי לחיצה על ציור הדיסקט. לאחר השמירה, מקום (נקודה) יקבל את הצורה Point place after save.png, ומקום אזורי יקבל את הצורה שנקבעה לו, למשל Area place.png.

הוספת מקום על דרך עפר

שימו לב: פסקה זו עדיין לא אושרה ליישום

כשמגדירים מקום על דרך עפר צריך לנקוט משנה זהירות, וזה כדי למנוע מצב שמשתמשים יקבלו ניווט בדרך שלא מתאימה לרכב פרטי. העריכה תתבצע בהתאם למצב הספציפי באחת מהשיטות הבאות:

 • אם קיים מסלול החל מצומת עם כביש ועד למקום, ורכב פרטי יכול לעבור במסלול הזה כל ימות השנה ללא חשש לנזק לרכב, אזי מגדירים סוג רחוב עם סימון "לא סלול" למקטעים במסלול הזה (וגם במקטעים נוספים בהמשך אם הם מתאימים להגדרת רחוב לא סלול).
 • אם כלל לא ניתן להגיע עם רכב פרטי אלא רק עם רכב שטח (חשש לשקיעת הרכב או בגלל סלעים וכד'), אז צריך להכניס בתיאור המקום את אחד הנוסחים הבאים:
  • אם יודעים שתמיד יש בעיה לרכב פרטי לעבור: היעד נמצא על דרך עפר המיועדת לרכבי שטח בלבד.
  • אם יודעים שאין בעיה לרכב פרטי לעבור למעט בימים גשומים: היעד נמצא על דרך עפר הניתנת למעבר גם עם רכב פרטי למעט בימים גשומים.
  • אחרת: היעד נמצא על דרך עפר המיועדת לרכבי שטח בלבד בימים גשומים ואולי גם בשאר ימות השנה (לא ידוע).
 • אם יש אפשרות להגיע למקום במספר מסלולים ובכולם קיימת בעיה לרכב פרטי לעבור, אבל רוצים לגרום לניווט לעבור באחד המסלולים שהוא באופן משמעותי פחות בעייתי, אזי ניתן להכניס מקטע קטן (2 מ') מסוג רחוב באמצע המקטע האחרון לפני שמגיעים למקום בכל אחד מהמסלולים הפחות רצויים ורק במסלול הרצוי לא יוכנס מקטע כזה.

הוספת מקום באפליקציה

ראה הוספה ועריכה של מקומות באפליקציה.

עדכון פרטים

Place details.png
Private place details.png

כאשר לוחצים על מקום כדי לסמנו מופיעים בחלק הימני של העורך פרטי המקום (ראה דוגמת פרטים של מקום ציבורי מצד ימין ומקום פרטי מצד שמאל) לפי הפירוט הבא.
יש לשים לב, ללא עדכון כתובת, המקום לא יופיע בחיפוש.מקום יופיע גם אם עודכן שאין עיר/רחוב).


לשונית General (כללי)
הערה: עבור מקום פרטי קיימת אפשרות לשנות רק את הכתובת.

 • קטגוריות (Categories) - סיווג המקום משפיע על דרך הצגתו במפה ויוכל לשפר חיפושים בעתיד. הקטגוריות השונות מחולקות לקבוצות ראה סוגי מקומות. אפשר לבחור קטגוריה מהרשימה הנגללת או, כדי להקל על חיפוש הסיווג המתאים, ללחוץ תחילה על כפתור קבוצת הקטגוריות הרצויה ולאחר מכן לבחור את הקטגוריה המתאימה.
 • שם - שם המקום הוא הנתון החשוב ביותר. לפי שם המקום ניתן לנווט אליו ובמקרים מסוימים יופיע השם במפה על סימון המקום.
 • תיאור - תיאור המקום מוצג באפליקציה בעת בחירתו מתוצאות החיפוש תחת הכותרת "אודות". אין להוסיף תיאורים שנועדו רק לעורכי מפה או להכביר במילים.
 • נעול - ככל רכיבי המפה ניתן לנעול גם המקום לפי רמות עריכה.
 • Brand (עבור תחנות דלק)  - יש לבחור את אחת האפשרויות לשם החברה. ראה גם מיפוי דרכי גישה לתחנות דלק.
 • סוג - גם לאחר יצירת המקום ניתן לבחור האם יהיה מקום (נקודה) או מקום (אזור).
 • (Residential (Private/Public - מקום ציבורי או פרטי (מסוג נקודה בלבד). מקום פרטי לא מופיע בתוצאות החיפוש, ומופיע עם התמונה שלו על המסך של הקליינט כאשר הוא מנווט לכתובת הזו כאשר הוא מתקרב ליעד. בעורך ניתן לשנות מקום ציבורי למקום פרטי, אך לא להיפך.
 • כתובת - הכתובת משייכת מקום לכתובת בישוב ולמדינה. בעתיד ישמשו נתונים אלה לייעול החיפוש מהתכנה. יש להקפיד לשייך מקום לישוב בו הוא נמצא כדי לחסוך עבודה בעתיד. בנוסף, מקום שלא עודכנה כתובתו לא יופיע בחיפוש כלל. ניתן לסמן שאין למקום שיוך עיר או רחוב, גם זה נחשב עדכון הכתובת.
 • כמו לכל רכיבי המפה בתחתית תצוגת הפרטים ניתן לראות עבור מקום ציבורי (לא פרטי) את שם המשתמש האחרון שערך ושם המשתמש שייצר את המקום ביחד עם זמני העריכה ומספר הזיהוי של המקום.

לשונית More info (מידע נוסף)

More info.png

הערה: עבור מקום פרטי לא קיימת לשונית כזו.

 • WEBSITE - כתובת אתר באינטרנט (אם קיים) של המקום.
 • PHONE - מספר טלפון של המקום.
 • SERVICES - קיום שירות על פי הסוג הרשום (יש ללחוץ על התיבה לצורך סימון).

לשונית Photos (תמונות)

 • בסוגריים מופיע מספר התמונות הקיימות למקום.
 • לחיצה על תמונה כלשהי או על ציור זכוכית מגדלת תציג תמונה גדולה יותר.
 • לחיצה על X בפינה העליונה השמאלית בתמונה וביצוע שמירה לאחר מכן תמחק את התמונה (במידה וקיימת הרשאה לעורך לבצע זאת).


שינוי צורה והזזה

שינוי צורת מקום אזורי

Change place poly.png

ניתן לשנות צורתו של מקום אזורי, לאחר יצירתו, על ידי סימון המקום וגרירת הנקודות הרצויות.

 • הנקודות הלבנות על גבול המקום מסמנות את קדקודיו ומשמשות להזזתם.
 • הנקודות השקופות הקטנות בין נקודות הקדקוד משמשות להוספת קדקודים נוספים.
 • הנקודה הלבנה המסומנת בצלב משמשת לקביעת נקודת הכניסה/הגעה אל המקום, לכן יש לוודא שהצלב ממוקם ליד דרך הגישה העדיפה.


כדי להזיז מקום אזורי בשלמותו ניתן להזיז את הצלב עם הרקע האפור שמעל למקום.

הזזת מקום נקודתי

כדי לשנות את מיקומו של מקום נקודתי יש לסמן את המקום על ידי לחיצה אחת ואז לגרור אותו למקומו החדש.

קישור מקום למפת גוגל

כאשר קיימת תוצאת חיפוש שמקורה ממפת גוגל והמיקום של מפת גוגל שגוי, ניתן לפנות בבקשת תיקון במפת גוגל, אך רצוי שיהיה מקום כזה במפת ווייז שממוקם נכון עם קישור למפת גוגל. קישור כזה יגרום לכך שגם אם משתמש בוחר בתוצאה שמגיעה ממפת גוגל, הוא יקבל הכוונה למקום שמוגדר בווייז עם הקישור למקום השגוי ממפת גוגל.
על מנת ליצור קישור כזה (קיימת מגבלת רמה) יש ללחוץ על "הוסף קישור למקום בגוגל מפות" בחלונית פרטי המקום, ולהכניס בתוך "ספקים חיצוניים" מצביע למקום ממפות גוגל. במידה והמשתמש ברמה 1 או קיימת נעילה מעל לרמת העריכה של המשתמש, ניתן לפנות בבקשת עזרה בפורום בקשות עדכון מפה.

טיפול בבקשת עדכון מקום

מקום מסוג נקודה אשר נוסף או עודכן באמצעות האפליקציה מופיע בעורך המפה עם סימן בצורה New Place Icon.png או Point place update.png בהתאמה (כאשר שכבת עדכון מקומות פעילה) וללא הבועה כאשר שכבת עדכון מקומות לא פעילה (אך עדיין יהיה עיגול היקפי כחול מסביב לנקודה לסימון בקשת העדכון). במידה והמקום שנוסף או עודכן הוא מסוג אזור, יופיע קווקוו תכלת מסביב לסימון המקום בעורך. במידה ובוחרים במקום שנוסף או עודכן תופיע ההודעה הבאה (מעל פרטי המקום):

Place update notice.jpg

על מנת שהעדכון ייכנס למפה, יש לבצע אישור על ידי עורך ברמה 2 לפחות. לחיצה על ההודעה או על סימן בקשת העדכון תפתח חלון הכולל את הפרטים על פי בקשת העדכון או ההוספה (למשל תמונה של המקום או שינוי פרט אחר כלשהו). להלן מצד ימין זו בקשה להוספת תמונה למקום אזורי קיים, ומצד שמאל זו תמונה חדשה של מקום פרטי.
New picture.png New private place.png
באפשרות הבודק לאשר את הבקשה או לדחות אותה.

להלן רשימת תיוג (checklist) שהמאשר צריך לבדוק לפני מתן האישור:

 • האם הכתובת מלאה? אם לא, אז רצוי להשלים.
 • האם המקום נמצא במיקום הנכון? אם לא, אז צריך להזיז למיקום הנכון.
 • האם השם נכון?
 • האם הסיווג לקטגוריה נכון?
 • האם התמונה רלוונטית ועומדת בכללים לתמונות מקום?
 • האם המקום הוא בעצם פרסומת מוסווית או לא מוסווית?
 • האם המקום בעצם צריך להיות מקום מגורים?
 • האם יש כבר מקום כזה וזו כפילות?
 • האם כדאי לנעול ברמה יותר גבוהה?
 • האם פרטי המקום נכונים?

יש לשים לב במיוחד כאשר מאשרים בקשת מחיקה של מקום, כי אין דרך חזרה. רק כאשר בטוחים שהמקום לא קיים באמת או שקיימת כפילות, ניתן לאשר בקשה כזו.

מקום מגורים לעומת שכבת מספרי הבתים

להלן רשימת ההבדלים בין מקומות מגורים לשכבת מספרי הבתים, כאשר מודגש הסוג שיש לו יתרון יחסי.

 1. למקום מגורים ניתן להגדיר נקודת כניסה שיכולה להיות גם ברחוב אחר אם נדרש.
 2. למקום מגורים אפשר להוסיף תמונות.
 3. במקומות מגורים לא מתבצעת אינטרפולציה או אקסטרפולציה אם חסר מקום מגורים. בשכבת מספרי הבתים מתבצעת אינטרפולציה או אקסטרפולציה כאשר חסר מספר, ובאותו צד של המקטע הספציפי שבו חסר המספר יש לפחות 2 מספרים.
 4. שינוי מספרי בתים בשכבת מספרי הבתים או יצירת מספר חדש מצריך רמת עריכה על פי רמת הנעילה של המקטע, ואילו למקום מגורים יש נעילה נפרדת, וגם כל אחד יכול ליצור מקום כזה (אם עדיין לא אושרו לו מספיק מקומות לפני כן אז יידרש אישור).
 5. כאשר משנים מקטע שיש עליו מספור בתים, צריך לדאוג להזיז גם את מספרי הבתים (למשל פיצול של רחוב או הזזת צומת או הזזת כיכר שמתחברת לרחוב עם המספרים). לפעמים כשלא שמים לב אז הבתים מקבלים יעד לא נכון על הרחוב. בעיה זו לא קיימת במקום מגורים.
 6. מחיקת מקטע היא בלתי אפשרית כאשר יש עליו מספרי בתים.
 7. שינוי במקום מגורים מופיע במפה מהר יותר מאשר מספר בשכבת המספרים (כי בשכבת המספרים זה תלוי בניית מפה).
 8. כאשר יש מקום מגורים וגם מספר בשכבת המספרים, אז למקום המגורים יש עדיפות ורק הוא מופיע בתוצאות החיפוש.
 9. בתים שיושבים על שביל הליכה או טיילת צריכים להיות מקומות מגורים תמיד כי אחרת הניווט עלול להביא את המנווט לנקודה לא נכונה.
 10. כאשר מספרי בתים לא מסודרים לפי זוגי ואי זוגי משני צידי הרחוב ולפי מספרים עולים (כלומר יש סדר מיוחד) אז נדרשת רמה גבוהה יותר על מנת לאשר את מספרי הבתים בשכבת המספרים. לעומת זאת במקומות מגורים זה קל לביצוע ע"י כל אחד.
 11. היסטוריית העריכה של מקום מגורים נשמרת לתמיד בעוד שבמקרה של מספרי בתים ההיסטוריה נמחקת כאשר יש שינוי ב- ID של המקטע שעליו יושבים המספרים (כי כל היסטוריית העריכות במקטע נמחקת).
 12. כאשר משנים את שם הרחוב אז בשכבת מספרי הבתים המספרים באופן אוטומטי משוייכים לשם החדש ואילו במקומות מגורים יש לשנות ידנית לכל מקום מגורים את שם הרחוב.
 13. בשכבת מספרי הבתים, המספרים משוייכים גם לשם הרחוב החלופי במידה ומוגדר כזה.
 14. בשכבת מספרי הבתים ניתן לצפות במספרי הבתים בעורך המפה בצורה ישירה, ואילו במקומות מגורים צריך לבחור במקום כדי לראות את מספרו.

סוגי מקומות

בטבלה להלן מופיעים כל סוגי המקומות המופיעים במפה בעברית ובאנגלית.
ניתן למיין את השורות לפי כל אחת מן העמודות בלחיצה על החיצים בראש העמודה.
(בסוגריים מופיעים תרגומים מוצעים במקום התרגום הקיים או כאשר חסר תרגום).
יכול להיות שחסרים סוגים של מקומות, ניתן להציע אותם בדף שיחה.

סיווג קבוצה סוג Category Parent
שטיפת רכבים שירותי רכב נקודה Car Wash Car Services
(תחנת טעינה) שירותי רכב נקודה Charging Station Car Services
מוסך / חנות למוצרי רכב שירותי רכב נקודה Garage / Automotive Shop Car Services
תחנת דלק שירותי רכב אזור Gas Station Car Services
מגרש חניה שירותי רכב אזור Parking Lot Car Services
גלריה תרבות ובידור נקודה Art Gallery Culture & entertainment
קזינו תרבות ובידור נקודה Casino Culture & entertainment
מועדון תרבות ובידור נקודה Club Culture & entertainment
באולינג / ביליארד / ארקייד תרבות ובידור נקודה Game Club Culture & entertainment
בית קולנוע תרבות ובידור נקודה Movie Theater Culture & entertainment
מוזיאון תרבות ובידור נקודה Museum Culture & entertainment
היכל מוסיקה תרבות ובידור נקודה Music Venue Culture & entertainment
היכל הופעות תרבות ובידור נקודה Performing Arts Venue Culture & entertainment
מסלול מרוצים תרבות ובידור אזור Racing Track Culture & entertainment
אצטדיון תרבות ובידור אזור Stadium / Arena Culture & entertainment
תיאטרון תרבות ובידור נקודה Theater Culture & entertainment
לונה פארק תרבות ובידור אזור Theme Park Culture & entertainment
אתר תיירות / אתר היסטורי תרבות ובידור תלוי גודל Tourist Attraction / Historic Site Culture & entertainment
גן חיות / אקווריום תרבות ובידור תלוי גודל Zoo / Aquarium Culture & entertainment
מאפייה אוכל ומשקאות נקודה Bakery Food and drink
בר אוכל ומשקאות נקודה Bar Food and drink
בית קפה אוכל ומשקאות נקודה Coffee shop Food and drink
קינוח אוכל ומשקאות נקודה Dessert Food and drink
מזון מהיר אוכל ומשקאות נקודה Fast Food Food and drink
אזור הסעדה אוכל ומשקאות נקודה Food Court Food and drink
גלידה אוכל ומשקאות נקודה Ice Cream Food and drink
מסעדות (מסעדה) אוכל ומשקאות נקודה Restaurant Food and drink
בד אנד ברקפסט (לינה וארוחת בוקר) לינה נקודה Bed & Breakfast Lodging
אתר קמפינג / חניון קראוונים לינה תלוי גודל Camping / Trailer Park Lodging
קוטג' / בקתה לינה נקודה Cottage / Cabin Lodging
הוסטל (אכסניה) לינה נקודה Hostel Lodging
מלון לינה נקודה Hotel Lodging
חווה טבע נקודה Farm Natural features
יער/חורשה טבע אזור Forest / Grove Natural features
אי טבע אזור Island Natural features
נחל / נהר טבע אזור River / Stream Natural features
ים / אגם / בריכה טבע אזור Sea / Lake / Pond Natural features
אתר בניה אחר אזור Construction Site Other
חוף שטח פתוח אזור Beach Outdoors
מגרש גולף שטח פתוח אזור Golf Course Outdoors
פארק שטח פתוח אזור Park Outdoors
מגרש משחקים שטח פתוח נקודה Playground Outdoors
כיכר העיר שטח פתוח נקודה Plaza Outdoors
בריכה שטח פתוח נקודה Pool Outdoors
טיילת שטח פתוח נקודה Promenade Outdoors
אזור תצפית שטח פתוח נקודה Scenic Lookout / Viewpoint Outdoors
אתר סקי שטח פתוח אזור Ski Area Outdoors
מגרש ספורט שטח פתוח נקודה Sports Court Outdoors
בית עלמין מוסדות מקצועיים וציבוריים אזור Cemetery Professional and public
עירייה מוסדות מקצועיים וציבוריים נקודה City Hall Professional and public
מכללה / אוניברסיטה מוסדות מקצועיים וציבוריים אזור College / University Professional and public
מרכז כנסים / מרכז אירועים מוסדות מקצועיים וציבוריים תלוי גודל Conventions / Event Center Professional and public
בית משפט מוסדות מקצועיים וציבוריים נקודה Courthouse Professional and public
שגרירות מוסדות מקצועיים וציבוריים אזור Embassy / Consulate Professional and public
מפעל / תעשייה מוסדות מקצועיים וציבוריים תלוי גודל Factory / Industrial Professional and public
מכבי אש מוסדות מקצועיים וציבוריים נקודה Fire Department Professional and public
ממשל מוסדות מקצועיים וציבוריים נקודה Government Professional and public
בית חולים / מרפאה מוסדות מקצועיים וציבוריים אזור Hospital / Medical Care Professional and public
מודיעין מוסדות מקצועיים וציבוריים נקודה Information Point Professional and public
גן ילדים מוסדות מקצועיים וציבוריים נקודה Kindergarten Professional and public
ספרייה מוסדות מקצועיים וציבוריים נקודה Library Professional and public
צבא מוסדות מקצועיים וציבוריים אזור Military Professional and public
משרדים מוסדות מקצועיים וציבוריים תלוי גודל Offices Professional and public
ארגון או איגוד מוסדות מקצועיים וציבוריים נקודה Organization or Association Professional and public
תחנת משטרה מוסדות מקצועיים וציבוריים נקודה Police Station Professional and public
דואר מוסדות מקצועיים וציבוריים נקודה Post Office Professional and public
בית סוהר מוסדות מקצועיים וציבוריים אזור Prison / Correctional Facility Professional and public
מרכז דתי מוסדות מקצועיים וציבוריים נקודה Religious Center Professional and public
בית ספר מוסדות מקצועיים וציבוריים אזור School Professional and public
אומנויות ומלאכות יד קניות ושירותים נקודה Arts & Crafts Shopping and services
כספומט קניות ושירותים נקודה ATM Shopping and services
בנק / פיננסי קניות ושירותים נקודה Bank / Financial Shopping and services
חנות ספרים קניות ושירותים נקודה Bookstore Shopping and services
סוכנות רכב קניות ושירותים תלוי גודל Car Dealership Shopping and services
השכרת רכב קניות ושירותים נקודה Car Rental Shopping and services
חנויות נוחות קניות ושירותים נקודה Convenience Store Shopping and services
המרת כספים קניות ושירותים נקודה Currency Exchange Shopping and services
חנות כלבו קניות ושירותים נקודה Department Store Shopping and services
אלקטרוניקה קניות ושירותים נקודה Electronics Shopping and services
אופנה והלבשה קניות ושירותים נקודה Fashion and Clothing Shopping and services
פרחים קניות ושירותים נקודה Flowers Shopping and services
ריהוט / חנות למוצרים לבית קניות ושירותים נקודה Furniture / Home Store Shopping and services
מתנות קניות ושירותים נקודה Gifts Shopping and services
מכון כושר קניות ושירותים נקודה Gym / Fitness Shopping and services
חנות כלי עבודה קניות ושירותים נקודה Hardware Store Shopping and services
תכשיטים קניות ושירותים נקודה Jewelry Shopping and services
מכבסה / ניקוי יבש קניות ושירותים נקודה Laundry / Dry Cleaning Shopping and services
(שוק) קניות ושירותים נקודה Market Shopping and services
חנות מוסיקה קניות ושירותים נקודה Music Store Shopping and services
טיפוח אישי קניות ושירותים נקודה Personal Care Shopping and services
חנות חיות / שירותי וטרינריה קניות ושירותים נקודה Pet Store / Veterinarian Shopping and services
בית מרקחת קניות ושירותים נקודה Pharmacy Shopping and services
צילום קניות ושירותים נקודה Photography Shopping and services
מרכז קניות קניות ושירותים אזור Shopping Center Shopping and services
מוצרי ספורט קניות ושירותים נקודה Sporting Goods Shopping and services
סופרמרקט/מכולת קניות ושירותים נקודה Supermarket / Grocery Shopping and services
בריכת שחיה קניות ושירותים נקודה Swimming Pool Shopping and services
חנות צעצועים קניות ושירותים נקודה Toy Store Shopping and services
סוכנות נסיעות קניות ושירותים נקודה Travel Agency Shopping and services
נמל תעופה תחבורה אזור Airport Transportation
גשר תחבורה אזור Bridge Transportation
תחנת אוטובוס תחבורה נקודה Bus Station Transportation
רציף מעבורת תחבורה נקודה Ferry Pier Transportation
צומת / מחלף תחבורה אזור Junction / Interchange Transportation
נמל / מרינה / מעגן תחבורה תלוי גודל Seaport / Marina / Harbor Transportation
תחנת רכבת תחתית תחבורה נקודה Subway Station Transportation
תחנת מוניות תחבורה נקודה Taxi Station Transportation
תחנת רכבת תחבורה נקודה Train Station Transportation
מנהרה תחבורה אזור Tunnel Transportation