Pagrindinis puslapis/Atnaujinimai

From Wazeopedia

Šiame puslapyje rasite informacijos apie įvairius atnaujinimo procesus, susijusius su Waze.

Žemėlapių atnaujinimai

Waze žemėlapių redagavimo puslapyje (WME) atlikti žemėlapių pakeitimai ne iš karto patenka į pagrindinį (live) žemėlapį bei į Waze klientą. Normaliai, žemėlapiai yra atnaujinami kartą per 1-3 dienas. Kartais, dėl įvairių priežasčių, periodas tarp atnaujinimų gali pailgėti iki savaitės. Atnaujinimus galima sekti šiame puslapyje.

Žemėlapiai kliento programoje

Kiekvieną kartą įjungus Waze klientą, jis bando susisiekti su Waze tarnybinėmis stotimis ir parsisiųsti atnaujinimus, jei jų yra. Atnaujinimą galima paleisti ir rankiniu būdu iš Waze nustatymų. Jei klientas dėl ryšio problemų negali susisiekti su tarnybinėmis stotimis, jis kartos bandymus vėliau. Nesant ryšiui, kliento programa naudoja laikinoje saugykloje (cache) išsaugotą informaciją iš ankstesnių sesijų bei gali atlikti pagrindines navigacijos funkcijas. Bet tokiu atveju planuojamas atvykimo laikas bus labai netikslus ir nebus prieinama statistinė informacija apie greičius bei informacija apie situaciją keliuose (įvykiai, pranešimai ir pan.) Kiekvieną kartą sudarant naują maršrutą, Waze atnaujina žemėlapį išilgai maršrutą.

Eismo informacijos pranešimai

Eismo informacijos pranešimai (spūstys, eismo sulėtėjimai, autoįvykiai ir pan.) į klientą patenka realiu laiku. Waze gali automatiškai perskaičiuoti maršrutą į optimalesnį, atsižvelgiant į gaunamą eismo informaciją.

Jūsų kelionės

Kai Jūs vairuojate su įjungta Waze programėle, Jūsų kelionės yra įrašomos ir susiejamos su Jūsų vartotojo profiliu. Keliones galima vėliau pamatyti žemėlapio redaktoriuje (WME). Informacijos įkėlimas gali užtrukti nuo kelių valandų iki kelių dienų, priklausomai nuo tarnybinių stočių apkrovimo.

WME puslapyje meniu viršuje kairėje galite rasti skiltį Kelionės (Drives). Joje chronologine tvarka bus įrašytos visos Jūsų kelionės. Kiekvieną jų (iki 3 mėnesių senumo) galėsite pažymėti ir pamatyti žemėlapyje. Senesnės, nei trijų mėnesių senumo kelionės nėra atvazduojamos žemėlapyje, bet dar yra matomos kelionių sąraše.

Senesnės, nei 4 mėnesių kelionės yra šalinamos iš sąrašo.

Žemėlapio redagavimo zonos

Kiekvienam redaktoriui automatiškai yra įjungiamos žemėlapio redagavimo zonos kelių kilometrų atstumu nuo jo pravažiuotų kelių. Atstumas į kiekvieną pusę nuo pravažiuoto kelio priklauso nuo redaktoriaus lygio ir automatiškai prasiplečia kylant lygiui. Šios zonos ne visada įjungiamos iš karto. Redagavimo zonų atnaujinimas gali užtrukti iki kelių dienų net jei jau matysite savo maršrutą kelionių skiltyje.

Nauji keliai

Waze klientas turi naujų kelių tiesimo funkciją. Tokiu būdu nutiesti keliai kliente atvaizduojami kaip raudona linija. Žemėlapio redaktoriuje (WME) tokie keliai atsiranda maždaug kartu su tos dienos kelionės atsiradimu kelionių skiltyje. Po šių kelių patvirtinimo redaktoriuje gali praeiti dar kelios dienos, kol nauji keliai taps matomi Waze kliente visiems ir galės būti naudojami navigacijai. Naujai nutiesti keliai nepasirodys pagrindiniame žemėlapyje (Live Map) kol jie nebus patvirtinti žemėlapių redagavimo įrankyje (Waze Map Editor). Tai turėtumėte padaryti Jūs arba atsakingas žemėlapio srities kuratorius (Area Manager).

Pagrindinis žemėlapis (Live Map)

Pagrindinio žemėlapio atnaujinimai turėtų vykti kasdien, bet dėl pakeitimų gausos gali formuotis atnaujinimų eilės, kurios vėliau užtrunka iki kelių dienų, kol būna apdorojamos. Atnaujinimo ciklus galima matyti Waze Status puslapyje.

Taškai

informacija ruošiama

Kelių "žiaumojimas"

informacija ruošiama