Difference between revisions of "Pomôž s prekladom Waze"

From Wazeopedia
(+Pozri tiez, pata)
m
Line 7: Line 7:
 
Ak sa chcete pripojiť k nášmu prekladateľskému tímu, urobte nasledovné:
 
Ak sa chcete pripojiť k nášmu prekladateľskému tímu, urobte nasledovné:
  
#Kliknite na nasledujúci odkaz na stránku Transifexu http://www.transifex.com/tour/formanager/ a prihláste sa ako ''translator''. Doporučujeme použiť prihlasovacie meno, ktoré používate vo Waze.
+
# Kliknite na nasledujúci odkaz na stránku Transifexu http://www.transifex.com/tour/formanager/ a prihláste sa ako ''translator''. Doporučujeme použiť prihlasovacie meno, ktoré používate vo Waze.
 
+
# Pošlite žiadosť o pripojenie do národného tímu ''Join Team''. Na aktiváciu prekladateľského projektu Waze ''Waze Active Project'' použite nasledujúce odkazy: ''Waze-Web Pages'', ''Waze on Going Projects''.
#Pošlite žiadosť o pripojenie do národného tímu ''Join Team''. Na aktiváciu prekladateľského projektu Waze ''Waze Active Project'' použite nasledujúce odkazy:
+
# Potom ako vaša žiadosť bude potvrdená, môžete začať a pomôcť s prekladom do národného jazyka.
*''Waze-Web Pages''
 
*''Waze on Going Projects''
 
 
 
#Potom ako vaša žiadosť bude potvrdená, môžete začať a pomôcť s prekladom do národného jazyka.
 
 
<br />
 
<br />
  
Line 19: Line 15:
  
 
== Pozri tiež ==
 
== Pozri tiež ==
 +
*[[Prekladateľské zásady]]
 
*Diskusia o SK/CZ prekladoch [https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=136393]
 
*Diskusia o SK/CZ prekladoch [https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=136393]
  

Revision as of 11:02, 13 April 2015

  • Waze podporuje rôzne krajiny a jazyky z celého sveta. Potrebuje ale vašu pomoc.
  • Aplikácia Waze má viac než 1000 výrazov, ktoré čakajú na preklad do cudzích jazykov. Niektoré preklady sú takmer hotové. Niektoré preklady zostali na polceste. A niečo nie je preložené vôbec. Ak ovládáte cudzí jazyk, môžete pomôcť s prekladom (EN). Nemusíte prekladať všetko, aj jedna veta pomôže.
  • Aj túto Wiki používajú ľudia z celého sveta. Možno by ste chceli pomôcť doplniť a vylepšiť stránky vo svojom rodnom jazyku.

Pretože tu existuje medzinárodná komunita prekladateľov je pripravená online webová aplikácia Transifex [1], ktorá ponúka spoločné užívateľské prostredie pre všetkých prekladateľov Waze. Prostredie je v anglickom jazyku.

Ak sa chcete pripojiť k nášmu prekladateľskému tímu, urobte nasledovné:

  1. Kliknite na nasledujúci odkaz na stránku Transifexu http://www.transifex.com/tour/formanager/ a prihláste sa ako translator. Doporučujeme použiť prihlasovacie meno, ktoré používate vo Waze.
  2. Pošlite žiadosť o pripojenie do národného tímu Join Team. Na aktiváciu prekladateľského projektu Waze Waze Active Project použite nasledujúce odkazy: Waze-Web Pages, Waze on Going Projects.
  3. Potom ako vaša žiadosť bude potvrdená, môžete začať a pomôcť s prekladom do národného jazyka.


Tešíme sa na vás v Slovenskom prekladateľskom tíme!

Pozri tiež