No edit summary |
No edit summary |
||
Line 5: | Line 5: | ||
! Planning | ! Planning | ||
! Highways Record | ! Highways Record | ||
!Other | |||
|- | |- | ||
! colspan=" | ! colspan="6" style="background: #ccc" |'''Greater London''' | ||
|- | |- | ||
|'''Bexley''' | |'''Bexley''' | ||
|[https://www.bexley.gov.uk/news/publicnotices/weeks-public-notices Public | |[https://www.bexley.gov.uk/news/publicnotices/weeks-public-notices Public notices] | ||
| | | | ||
|[http://pa.bexley.gov.uk/online-applications/spatialDisplay.do?action=display&searchType=Application Map] | |[http://pa.bexley.gov.uk/online-applications/spatialDisplay.do?action=display&searchType=Application Map] | ||
| | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|'''City of London''' | |'''City of London''' | ||
| | | | ||
|[https://www.cityoflondon.gov.uk/services/transport-and-streets/roads-highways-and-pavements/Pages/current-road-closures-works-and-events.aspx Closures & | |[https://www.cityoflondon.gov.uk/services/transport-and-streets/roads-highways-and-pavements/Pages/current-road-closures-works-and-events.aspx Closures & events] | ||
| | |||
| | | | ||
| | | | ||
Line 23: | Line 26: | ||
|[https://www.croydon.gov.uk/transportandstreets/parking/prcpr Permanent]<nowiki> | </nowiki>[https://www.croydon.gov.uk/transportandstreets/parking/rcpr Temporary] | |[https://www.croydon.gov.uk/transportandstreets/parking/prcpr Permanent]<nowiki> | </nowiki>[https://www.croydon.gov.uk/transportandstreets/parking/rcpr Temporary] | ||
|[https://www.croydon.gov.uk/transportandstreets/rhps/roads/road-closures/notices Closures] | |[https://www.croydon.gov.uk/transportandstreets/rhps/roads/road-closures/notices Closures] | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Ealing''' | |||
| | |||
|[https://www.ealing.gov.uk/downloads/download/904/ Weekly roadworks] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Enfield''' | |||
|[https://new.enfield.gov.uk/services/roads-and-transport/traffic-management-orders/ Recent TMOs] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Hammersmith & Fulham''' | |||
| | |||
|[https://www.lbhf.gov.uk/transport-and-roads/roadworks Weekly roadworks] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Kensington & Chelsea''' | |||
| | |||
|[https://www.rbkc.gov.uk/parking-transport-and-streets/your-streets/roads-and-pavements/roadworks Weekly bulletin] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Kingston-upon-Thames''' | |||
|[https://drive.google.com/drive/folders/0B28wVauJCkonUU45OGtwVGdiNDg TMO archive] [Google Drive] | |||
|[https://www.kingston.gov.uk/info/200264/streets/634/roadworks Weekly roadworks] | |||
| | |||
|[https://maps.kingston.gov.uk/maps/MapPage.aspx?map=terrier Adoption map] | |||
| | |||
|- | |||
|'''Lambeth''' | |||
|[https://www.lambeth.gov.uk/parking-transport-and-streets/road-closures/traffic-order-notices Recent orders] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Merton''' | |||
| | |||
|[https://www.merton.gov.uk/streets-parking-transport/roadworks/current-roadworks-and-traffic-disruptions Roadworks bulletin] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Richmond''' | |||
| | |||
|[http://www2.richmond.gov.uk/Roadworks/RoadWorks Roadworks map] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Southwark''' | |||
|[https://www.southwark.gov.uk/transport-and-roads/roadworks-and-highway-improvements/traffic-management-orders?chapter=5 Recent TMOs]<nowiki> | </nowiki>[https://www.southwark.gov.uk/transport-and-roads/roadworks-and-highway-improvements/highway-stopping-up-closure-orders?chapter=4 Stopping up] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[http://maps.southwark.gov.uk/connect/southwark.jsp?tooltip=yes District map] | |||
|- | |||
|'''Sutton''' | |||
|[https://www.sutton.gov.uk/info/200583/travel_and_transport/1238/traffic_management/9 TMOs & Notices] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Wandsworth''' | |||
| | |||
|[http://www.wandsworth.gov.uk/downloads/download/1742/roadworks Roadworks bulletin] | |||
|[https://maps.wandsworth.gov.uk/ Map] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|'''Westminster''' | |||
|[http://westminstertransportationservices.co.uk/tmo/map.php TMO search] | |||
|[https://www.westminster.gov.uk/highways-planned-work Fortnightly bulletin] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| colspan="6" |South East | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
| | | | ||
|} | |} |
Revision as of 16:12, 15 April 2019
Authority | Traffic Orders | Closures | Planning | Highways Record | Other |
---|---|---|---|---|---|
Greater London | |||||
Bexley | Public notices | Map | |||
City of London | Closures & events | ||||
Croydon | Permanent | Temporary | Closures | |||
Ealing | Weekly roadworks | ||||
Enfield | Recent TMOs | ||||
Hammersmith & Fulham | Weekly roadworks | ||||
Kensington & Chelsea | Weekly bulletin | ||||
Kingston-upon-Thames | TMO archive [Google Drive] | Weekly roadworks | Adoption map | ||
Lambeth | Recent orders | ||||
Merton | Roadworks bulletin | ||||
Richmond | Roadworks map | ||||
Southwark | Recent TMOs | Stopping up | District map | |||
Sutton | TMOs & Notices | ||||
Wandsworth | Roadworks bulletin | Map | |||
Westminster | TMO search | Fortnightly bulletin | |||
South East | |||||