اسکریپت‌ها

From Wazeopedia

معرفی اسکریپت‌ها

در زیر می‌توانید لیستی از پلاگین‌ها/افزونه‌های طراحی شده توسط کاربران ویز را پیدا کنید که تمامی برای استفاده در محیط ادیتور ویز طراحی شده‌اند. به‌طور کلی اسکریپت‌ها ابزارهایی هستند که به‌ادیتور ویز، قابلیت‌های تازه‌ای اضافه می‌کنند و باعث می‌شوند سرعت و دقت ادیت‌های شما بهبود پیدا کند. لطفاً توجه داشته باشید که این اسکریپت‌ها پس از هربار به‌روزرسانی محیط ادیتور، نیاز به به‌روزرسانی دارند تا بتوانند به‌درستی عمل کنند. برخی از این اسکریپت‌ها ممکن است به‌طور خودکار به‌روزرسانی شوند، اما برخی دیگر ممکن است نیاز به به‌روزرسانی دستی توسط شما داشته باشند.

لیست اسکریپت‌های کاربردی

  • WME Toolbox - از کاربردی‌ترین افزونه‌های ادیتور که ابزارهای گوناگونی را در اختیار ادیتورها قرار می‌دهد.
پس از نصب WME Toolbox نوار ابزاری به میحط ادیتور اضافه می‌شود که قابلیت‌های گوناگونی را به آن اضافه می‌کند.
  • Tampermonkey - این افزونه، یکی از محبوب‌ترین ابزارهای نصب اسکریپت بر روی مرورگر می‌باشد. در اصل، بخش قابل توجهی از اسکریپت‌های توسعه‌یافته برای ادیتور ویز، تنها با در اختیار داشتن این افزونه قابل استفاده هستند.
  • WMEMagic - یک اسکریپت بسیاری کاربردی که بر روی Tampermonkey نصب می‌شود. به‌طور کلی، این اسکریپت با هایلایت کردن مشکلات موجود در نقشه، از بروز اشتباهات زیادی جلوگیری می‌کند.
  • WME RA Util - این اسکریپت نیز بر روی Tampermonkey نصب می‌شود و قابلیت‌های جدیدی را در کشیدن میدان به ادیتور می‌دهد. برای مثال، می‌توانید با کمک این اسکریپت یک میدان بیضی را به‌اندازه‌ی دلخواه بچرخانید.
  • Map Overlays - با استفاده از این افزونه‌ی کروم،‌ می‌توانید در هنگام ادیت، از نقشه‌ها و تصاویر ماهواره‌ای متنوعی برای اطمینان بیشتر از ادیت‌هایتان استفاده کنید.
  • WME Color Highlights - این افزونه قابلیت‌هایی را برای هایلایت کردن سگمنت‌هایی با مشخصات مورد نظر شما به ادیتور اضافه می‌کند.
  • WME Junction Angle Info - این اسکریپت زاویه‌ی بین محل تقاطع سگمنت‌ها را به‌شما نشان می‌دهد. دانستن زاویه‌ای که دو سگمنت نسبت به‌یکدیگر دارند در تشخیص فرامین صوتی به‌شما کمک خواهد کرد. (پیش از نصب این اسکریپت لازم است افزونه‌ی Tampermonkey روی مرورگر شما نصب شده باشد.)
  • WME URComments-Enhanced - این اسکریپت بر روی Tampermonkey نصب می‌شود و پیام‌های پیش‌فرضی را جهت رسیدگی به گزارش‌های خطای نقشه در اختیار شما قرار می‌دهد (به زبان فارسی ,انگلیسی و ...).
  • WME Persian UI Fix - این اسکریپت که بر پایه‌ی TamperMonkey کار می‌کند، وظیفه رفع مشکلات راست چین در محیط فارسی ویرایشگر را دارد.