Permalink History

Permalingi ehk püsilingi abil on võimalik teha kahte asja. Esiteks saab sellega värskendada (ing k refresh) oma brauseri akna selliselt, et säilib praegune asukoht kaardil ning teiseks on sellega võimalik jagada püsivat linki teiste kasutajatega.

Lingi loomine

  • Enne lingi tegemist säti kaardivaade selliselt nagu soovid, et teised seda vaadet linki avades näeksid. Vajadusel märgi ära kõik soovitud segmendid või kohad.
  • Jälgi, et zoom oleks 500 m või väiksem ning et kõik segmendid mahuvad ekraanile. Vastasel korral lingi avaja neid lihtsalt ei näe. Väga suure resolutsiooni puhul arvesta sellega, et lingi avajal ei pruugi nii suur resolutsioon olla ning sellisel juhul lähevad ekraanist väljaulatuvad objektid kaotsi.
    • Brauseri akna värskendamiseks koos käesoleva informatsiooni säilitamisega klõpsa kaardirakenduse üleval paremas nurgas ketikujulisele ikoonile puudub. Seejärel ilmub permalink ka aadressiribale, kust on võimalik seda omakorda jagamiseks kopeerida hetkel võimalus puudub.
    • Lingi kopeerimiseks klõpsa kaardirakenduse üleval paremas nurgas ketikujulisel ikoonil puudub ning seejärel avanenud dialoogis kopeeri puudub. Vajuta klaviatuuril Ctrl+C või Cmd+C.


Mitme segmendi märkimine

Control või Command

Kaardil mitme segmendi korraga valimiseks hoia klaviatuuril all Ctrl või Cmd nuppu ja märgi seejärel hiirega soovitud segmendid või kohad.

Mitmikvaliku režiim

Režiimi sisenemiseks vajuta klaviatuuril M. Seejärel on võimalik ära märkida kõik soovitud objektid muid nuppe samaaegselt all hoidmata. Režiimist väljumiseks vajuta klaviatuuril uuesti nuppu M.

Märkekast

Märkekasti saab luua, kui hoida all Shift+Ctrl või Shift+ Cmd nuppe ja joonistada hiirega nelinurkne kast. Ära märgitakse kõik kasti sisse jäävad segmendid.