Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 8: | Regel 8: | ||
===Snelwegen en grote doorgaande wegen=== <!--T:2--> | ===Snelwegen en grote doorgaande wegen=== <!--T:2--> | ||
{| class="wikitable" style="width:100%;" | |||
| style="width: 30%" | <B>Wegtype</B> | |||
| style="width: 55%" | <B>Omschrijving</B> | |||
| style="width: 15%" | <CENTER><B>Lock</B></CENTER> | |||
|- | |||
| style="width: 30%" | [[Freeway|Freeway (Autosnelweg)]] | |||
| style="width: 55%" | Autosnelweg met ongelijkvloerse kruisingen | |||
| style="width: 15%" | <CENTER>5</CENTER> | |||
|- | |||
| style="width: 30%" | [[Major Highway]] | |||
| style="width: 55%" | N1 - N399 | |||
| style="width: 15%" | <CENTER>4</CENTER> | |||
|- | |||
| style="width: 30%" | [[Minor Highway]] | |||
| style="width: 55%" | N400 - N999<br>S100 - S999 | |||
| style="width: 15%" | <CENTER>3 - 4</CENTER> | |||
|- | |||
| style="width: 30%" | [[Ramp|Ramp (Op-/afrit)]] | |||
| style="width: 55%" | Op- en afritten bij de grote doorgaande wegen | |||
| style="width: 15%" | <CENTER>4 - 5</CENTER> | |||
|} | |||
<br /> | <br /> | ||
[[File:RoadTypesFW-MH-mH.png|450px]] | [[File:RoadTypesFW-MH-mH.png|450px]] |
Versie van 26 dec 2022 13:34
Wegtypen
Voor de relevante attributen van de diverse Wegtypen, zie de de Wegaspecten pagina.
Snelwegen en grote doorgaande wegen
Wegtype | Omschrijving | |
Freeway (Autosnelweg) | Autosnelweg met ongelijkvloerse kruisingen | |
Major Highway | N1 - N399 | |
Minor Highway | N400 - N999 S100 - S999 |
|
Ramp (Op-/afrit) | Op- en afritten bij de grote doorgaande wegen |
Straten
Wegtype | Omschrijving | Lock |
---|---|---|
Primary Street (Hoofdwegen) | Lokale doorgaande wegen | |
Street (Straat) | Buurtstraten en lokale landwegen | |
Smalle straat | Nauwelijks toegankelijk voor auto's |
Andere berijdbare wegen
Wegtype | Omschrijving | Lock |
---|---|---|
4x4 voertuigen | Onverharde wegen die alleen geschikt zijn voor 4x4 | |
Parking lot road (Parkeerplaats) | Weg op parkeerplaatsen Benzinepompen | |
Private road (Bestemmingsverkeer) | Beperkt toegankelijk | |
Veerpont | Water overtochten |
Niet berijdbare wegen
Wegtype | Omschrijving | Lock |
---|---|---|
Spoorlijn | Spoorlijnen Metrolijnen Tramlijnen | |
Runway/Taxiway (Landingsbaan) | Landingsbanen op vliegvelden |
Voet- en fietspaden
Wegtype | Omschrijving | Lock |
---|---|---|
Walking trail | Niet berijdbaar, met mogelijke bestemmingen | |
Pedestrian Boardwalk | Niet berijdbaar, zonder bestemmingen | |
Stairway | Wordt niet gebruikt in Nederland |
Voor meer informatie over niet-berijdbare wegen en de voet- en fietspaden categorieën zie de pagina over Niet-berijdbare wegen.