Edytowanie Map

From Wazeopedia
Home HomeAplikacja AplikacjaEdytowanie EdytowanieSpołeczność SpołecznośćPomoc Pomoc


Witamy na specjalnej stronie poświęconej edycji map Waze. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje potrzebne do poprawnej edycji w Edytorze Map Waze (WME) - naszym internetowym interfejsie edycji map.

TRZY słowa kluczowe, które stają się mantrą dla wszystkich edytorów map, to

« Użyteczność - Prostota - Utrzymanie »

Czyń rzeczy użyteczne, zachowuj prostotę i nie usuwaj.

Przed pierwszą edycją koniecznie przeczytaj Najlepsze praktyki .

Jeśli masz problemy z edycją

Pierwszy krok: Mogę poszukać informacji na Wazeopedii

Jesteś na właściwym miejscu! Możesz tu znaleźć rozwiązanie najczęściej zadawanych problemów. Wszystkie wyświetlane tutaj informacje stanowią wytyczne, których musi przestrzegać każdy edytor map w Polsce, aby zapewnić spójną edycję map.

Możesz skorzystać z pola wyszukiwania w lewym górnym rogu strony, ale jej wyszukiwarka nie jest tak potężna jak Google. Być może łatwiej będzie użyć "Szybkiej nawigacji" na górze większości stron Wazeopedii.

Bądź bardzo ostrożny podczas szukania informacji w poradnikach innych krajów, ponieważ każda wytyczna w lokalnej Wazeopedia jest odpowiednia dla danego kraju i może nie mieć zastosowania w Polsce.


Drugi krok: Mogę zapytać Społeczność Edytorów

Możesz poprosić o pomoc innych edytorów. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą udzielić Ci porady, której potrzebujesz. Możesz się z nimi skontaktować poprzez:

  1. Forum Waze - podobne pytania mogły być zadawane już wcześniej. Przejrzyj inne posty przed stworzeniem nowego z Twoim problemem.
  2. Szybkie wiadomości (Chat) - funkcję Edytora Map Waze (WME).
  3. Komunikator Slack
  4. Stronę pomocy użytkowników Waze

Warunki korzystania ze źródeł zewnętrznych

Warunki korzystania z serwisu Google Maps ograniczają wykorzystanie informacji o mapach do określonych warunków, a Waze ma odpowiednie uprawnienia do korzystania z tego, co widzisz w Edytorze Map Waze, ale nic poza tym.

Te ograniczenia dotyczą również Ciebie. Możesz używać Google Aerial / Satellite Imagery i Google Street View jako odniesienia (tak, jakbyś oglądał mapę w atlasie). Oprócz tych zasobów nie można powielać informacji z innych urządzeń mapujących lub źródeł chronionych prawami autorskimi od władz lokalnych.

' Korzystanie z zewnętrznych źródeł informacji może naruszać prawa autorskie i sprawić, że Waze będzie zmuszone do cofnięcia wszystkich zmian dokonanych na mapie w Twojej okolicy / kraju.'

Zdarzyły się już sytuacje, że Waze usunął wszystkie mapy z Chile i innych krajów w Ameryce Południowej, ponieważ lokalni edytorzy korzystali z nieautoryzowanych źródeł danych.